Новини

Чи буде скасована спрощена система оподаткування?

Документи з бухгалтерського обліку

На протязі усієї співпраці України з МФВ ходять чутки про вимогу скасувати можливості пільгової сплати податків для “спрощенців”.

Дійсно, ще з 2015 року точаться дискусії про те, що великий бізнес, використовуючи нечесні методи, розділяє власний господарський процес між фізичними-особами підприємцями, економлячи таким чином на податках. Внаслідок махінацій щорічно бюджет країни не дораховується кількох десятків мільйонів гривень, які були б сплачені при застосуванні загальної системи оподаткування.

Така проблематика “недоотримання”, звісно, не оминула уваги кредиторів МФВ. У відповідь на зауваження Кабінет міністрів України обіцяє усіми доступними способами протидіяти намаганням великого бізнесу використати існуючу систему спрощеного оподаткування для зменшення сум сплачених податків. Такі зобов’язання Кабмін бере на себе в повідомленні, що розміщене в соцмережі Twitter на офіційній сторінці уряду.

Проект Податкового кодексу, не так давно поданий до Верховної Ради, містить у собі статті, що підтверджують намір залишити “спрощенців” без особливих змін. В цілому ж система оподаткування для платників єдиного податку була впроваджена в Україні ще в 2010 році. Початкова верхня межа річних доходів для цієї категорії підприємців становила 20 мільйонів гривень. На даний момент цей показник знижено до п’яти мільйонів.

Поради щодо перегляду умов надання підприємствам права оподаткування за спрощеною системою надавали і радники уряду, і фінансисти МВФ. Серед них можна виділити Івана Міклоша і Лешека Бальцеровича, які є керівниками Стратегічної групи радників. Вони пропонують, аби спрощена система була актуальною тільки для приватних осіб підприємців, що самостійно здійснюють свою господарську діяльність.