Корисна інформація

Як найняти на роботу кваліфікованого бухгалтера?

Бухгалтер за роботою

Бухгалтерія займає важливе місце в ієрархії підрозділів підприємства. Управлінський оперативний та бухгалтерський облік чи підготовка звітності для зовнішніх користувачів — у будь-якому випадку успіх справи визначається висококваліфікованим персоналом.

А помилки, здійснені під час підбору кадрів можуть привести до значних непередбачуваних втрат. Частіше за все керівник не розуміється на особливостях податкового або бухгалтерського обліку. Менеджер лише зі сторони спостерігає за роботою бухгалтерської служби, не маючи можливості самостійно оцінювати якість її роботи. Безкомпромісною оцінкою є успішно пройдена податкова перевірка, але вона проводиться постфактум, коли усі роботи вже завершені.

Яким же чином керівник може визначити кваліфікаційну відповідність бухгалтера?

По-перше, необхідно розуміти: диплом про присвоєння кваліфікації спеціаліста в області обліку не гарантує, що робітник здатен виконувати роботу так, аби при перевірках власник почував себе впевнено, а бізнес не сплачував зайвих податків. На першому етапі співбесіди слід визначити, чи розуміє бухгалтер, якого результату він має досягти в своїй роботі. Якщо кандидат не може дати відповіді на таке питання, з ним краще не мати справ. Немає цілей праці — немає і результату. Якщо ж фахівець своїми словами зміг сформулювати, які результати від його роботи отримає роботодавець, і аргументує, за що він має намір отримувати винагороду — вважайте, що ви знайшли достойного кандидата.

Так що саме є результатом роботи бухгалтера?

Кінцевий результат роботи бухгалтерської служби підприємства може бути сформульований приблизно так:

  • відсутність претензій до підприємства з боку фіскальних органів;
  • стан податкового та бухгалтерського обліку такий, що компанія готова до документальної перевірки у будь-який момент;
  • звітність подається, а податки сплачуються своєчасно і в повному обсязі;
  • облік дає змогу внутрішнім користувачам своєчасно отримувати повну та достовірну інформацію про діяльність підприємства і його майновий стан.

Отже, коли знайшовся кандидат, який розуміє, навіщо він потрібен підприємству, необхідно з`ясувати, чи володіє він необхідними для досягнення цього результату навичками. Перевірку можна доручити спеціалістам в сфері обліку або ж провести її самостійно. Професійні запитання можуть стосуватися звітності по ПДВ, бухгалтерських проводок, електронного подання звітів тощо. Можна навіть скласти тести для визначення рівня компетентності майбутнього працівника. Якщо ж ви вважаєте, що пошук кандидата і оплата праці кваліфікованого спеціаліста — дуже затратний процес, то звертайтеся до аутсорсингової бухгалтерської фірми Clever Consulting. Ми вирішимо усі ваші питання, що стосуються ведення обліку на підприємстві!